Dlaczego warto stosować tabletki do szamba?

Mimo rozwijającej się sieci kanalizacyjnej, wciąż wiele osób korzysta z szamb. Najczęściej buduje się je wszędzie tam, gdzie występuje rozproszona budowa lub dopiero rozpoczęto zagospodarowanie terenu. Szamba nie są, jednak bezobsługowe. Należy o nie dbać i pamiętać o regularnym opróżnianiu. Warto też stosować specjalne tabletki do szamba. Dlaczego?

Zabija brzydkie zapachy

Największą bolączką szamba jest zapach. Tabletki do szamba zawierają żywe kultury bakterii oraz pożywki dla nich. Są one bezpieczne dla zdrowia człowieka. Bakterie te, wraz z enzymami rozkładają fekalia, białko, skrobię, tłuszcze i inne związki organiczne. W ten sposób przyczyniają się do usunięcia nieprzyjemnego zapachu, który uwalniany jest przez procesy gnilne.

Bezpieczeństwo

Tabletki do szamba nie wpływają negatywnie na środowisko. Są bezpieczne i nie zagrażają zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt. Nie wymagają zachowania żadnych szczególnych środków ostrożności. Biopreparaty dzięki specjalnym, wyselekcjonowanym szczepom bakterii i aktywatorów wspierających rozwój mikroorganizmów, w przyjazny środowisku sposób, rozkładają ścieki i odchody zwierzęce.

Dzięki temu, zapobiegają ich przedostawaniu się do środowiska.

Oszczędności

Warto wiedzieć, że kupno tabletek do szamba, takich jak preparat Sanidenn, to czysta oszczędność. Najdroższe w eksploatacji szamba jest jego opróżnianie. Jeżeli stosuje się specjalistyczne preparaty, to redukuje się ilość opróżnień. Dlaczego? Bakterie zawarte w tabletkach Sanidenn rozkładają materię organiczną nieczystości. Im mniej materii – tym mniej miejsca ona zajmuje, zatem szambo można opróżniać rzadziej. Tabletki sanidenn oczyszczają szambo ze złogów rozkładając osady, które zmniejszają jego pojemność.

Wygodna forma

Tabletki Sanidenn mają wygodną formę. Nie ma potrzeby odmierzania lub odważania preparatu. Jest on przygotowany już w poręcznej formie tabletek, które wystarczy wrzucić do szamba (wystarczy wrzucić ją do zlewu lub toalety). Tabletki te są bardzo wydajne, więc wystarczy stosować jedną tygodniowo na każde 3 metry sześcienne zbiornika. Używanie preparatu nie jest ani trudne, ani uciążliwe. Najprościej, jest kupić zapas na cały rok i regularnie z niego korzystać.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *