Właściwości stali szybkotnącej

Do wytwarzania maszyn służących do obróbki przez skrawanie wykorzystuje się przede wszystkim specjalistyczną stal narzędziową. Sama stal narzędziowa to materiał, który został wzmocniony poprzez dodanie odpowiednich metali do stopu. Oczywiście istnieje wiele rodzajów takiej stali, które jednak różnią się pomiędzy sobą konkretnymi parametrami.

Cena stali złom

Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza między innymi materiały takie jak stal hss, czyli stal określana jako szybkoschnąca. Wytrzymała stal szybkoschnąca wytwarzana jest w bardzo skomplikowanym procesie produkcyjnym, co wpływa na to, jak wysoka jest stal szybkoschnąca cena. Wpływ na wysoką cenę tego materiału mają również użyte do produkcji stopu metale, do których zalicza się między innymi wolfram, który wykorzystywany jest również do produkcji węglików spiekanych.

Właściwości węglików spiekanych

Węgliki spiekane to materiały o ogromnej twardości, które zachowują swoje właściwości nawet w czasie pracy w temperaturze, która dochodzi do 850 stopni Celsjusza. Tak wytrzymałe spieki doskonale nadają się do cięcia, do wykrawania, a także do frezowania nawet najtwardszych materiałów. Wytrzymałość węglików okupiona jest jednak ich wysoką kruchością, przez co materiał ten nie może posłużyć jako jedyny produkt w czasie wyrobu maszyn przemysłowych.

Węgliki spiekane i stal hss skup

Najczęściej narzędzia ze stali szybkotnącej wzbogacane są dodatkowo przez elementy z węglika spiekanego. Tego rodzaju narzędzia stal hss skup przyjmuje w całości. Stal szybkotnąca cena zależy więc nie tylko od zawartości wolframu w tym materiale, ale również od tego, czy narzędzia posiadają dodatkowe płytki z węglików spiekanych. Węglik spiekany stosuje się między innymi w górnictwie, gdzie poszczególne maszyny narażone są na ogromne przeciążenia. Węgli wzbogaca więc między innymi stemple i wykrojniki, ale również takie elementy maszyn górniczych jak na przykład walce, prowadnice, a także specjalistyczne płytki, które służą do obróbki. Cena stali złom może zależeć także od formy, w jakiej skupowane są węgliki. Niektóre skupy przyjmują ten materiał w postaci wiórów, proszku, a nawet szlamu. To wszystko wynika z dużej wagi węglika, a także z jego ogromnej wartości. Stal szybkotnąca cena ustalana przez skupy również jest bardzo korzystna dla klienta.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *