Jak wybrać najlepsze maszyny stębnówki do nauki szycia?

Osoby, które rozpoczynają naukę szycia powinny poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać porządny sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Dużym błędem jest nauka na przemysłowych maszynach. Na start w zupełności wystarczą proste maszyny, które można kupić za niecałe 600 zł.

Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając dostępne na rynku maszyny stębnówki warto dokładnie sprawdzić możliwość zastosowania poszczególnych igieł i nici. Jeżeli pracujemy głównie nicią #10, to rozejrzeć trzeba się za stębnówkami, które przystosowane są do lekkich i średnich materiałów.

Ogromną rolę odgrywa również długość samego ściegu. Najpopularniejsze Maszyny stębnówki do lekkich materiałów przeważnie mają klasyczny ścieg do długości 4 mm. Jeżeli chodzi o maszyny do ciężkiego szycia, to długość ściegu może wynosić nawet 9 mm. Największe wymagania są oczywiście w zadaniach typowo rymarskich (ścieg do 15 mm).

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę na naprężenie nici. Pamiętać należy o tym, że przy ciężkich materiałach zdecydowanie lepiej spiszą się bardzo mocne naprężenia. Osoby początkujące powinny zwrócić uwagę również na maksymalną prędkość szycia. Jak powszechnie wiadomo stębnówki do ciężkich materiałów są znacznie wolniejsze. W modelach tego typu zwiększona jest jednak moc wkłucia igły oraz sama precyzja szycia.

Dobra stębnówka na start

Tanie maszyny stębnówki można wykorzystać nie tylko do prostych przeróbek krawieckich i szycia narzut/poszewek. Nawet najprostsze maszyny można śmiało wykorzystać do uszycia wymarzonych ubrań.

Warto postawić na stębnówki, które mają metalowy korpus, dzięki któremu ograniczymy kłopotliwe drgania. Przy nauce szycia przydać może się również regulacja gęstości i szerokości ściegu. Maszyna do szycia dla osób początkujących powinna posiadać również wszystkie najpopularniejsze programy ściegowe.

Funkcjonalne maszyny wbrew pozorom są bardzo proste w obsłudze. Ciekawą propozycją może okazać się funkcja regulacji docisku stopki. W dużej mierze to właśnie dzięki temu niewielkiemu dodatkowi będzie można zmierzyć się z trudniejszymi w transporcie materiałami. Mowa tutaj między innymi o elastycznych tkaninach. Jeżeli nie wiemy jaki sprzęt wybrać na start, to warto skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *