Skup węglika spiekanego odbywa się w całej Polsce, a za złom węglika można otrzymać naprawdę bardzo przyzwoitą cenę. Czym jest zatem węglik spiekany oraz do czego jest wykorzystywany? Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.
Węglik spiekany skup
Skup węglika spiekanego sposobem na odzyskanie materiału, który został wyprodukowany przy użyciu niezwykle drogi i coraz rzadziej spotykanych w naturze metali. To sposób na ponowne wykorzystanie surowca, jakim w tym przypadku jest między innymi kobalt, chrom czy tytan. To między innymi te metale są wykorzystywane do produkcji węglika spiekanego, chociaż warto zaznaczyć też, że skład poszczególnych spieków może się różnić. W zależności od właśnie składu węglika, tworzy się z niego różne narzędzia do obróbki skrawaniem i frezowania, które wykorzystuje się następnie do różnych metali. Z innych spieków tworzy się wiertła czy frezy do stali szlachetnej, z innych zaś na przykład do metali kolorowych. Węglik spiekany cena w skupie często sięga nawet 60 zł za kilogram złomu, co daje naprawdę doskonałą cenę w przypadku dużej ilości węglika.
Węglik spiekany cena
Węglik spiekany po raz pierwszy w Polsce produkowany był w hucie Baildon na Śląsku. To właśnie tam pod koniec lat trzydziestych po raz pierwszy wyprodukowano węglik, który Następnie był szeroko wykorzystywany w różnego rodzaju zakładach przemysłowych na Śląsku. Służą między innymi do zbrojenia różnych narzędzi górniczych, co z resztą trwa do teraz. Węglik spiekany jest wykorzystywany między innymi do zbrojenia wierteł, którymi prowadzi się prace w kopalniach. Poza tym służy do tworzenia noży i narzędzi tokarskich, frezów i wierteł. Jego bardzo wysoka wytrzymałość na działanie ekstremalnych temperatur, a także duża twardość i odporność, są cechami gwarantujący doskonałą pracę narzędzi na przykład podczas obróbki skrawaniem.
Jak sprzedać złom węglika spiekanego?
Węglik spiekany skup to oferta skierowana między innymi do dużych firm przemysłowych, które posiadają złom węglika spiekanego pochodzącego między innymi ze zużytych wierteł i frezów. Pozyskany ze złomu surowiec zostaje ponownie wykorzystane do stworzenia nowych wierteł i frezów, bo węglik spiekany tworzy szereg coraz rzadziej występujących w naturze metali. To sposób na odzyskanie doskonałego surowca, za który płaci się nawet kilkadziesiąt zł za kilogram złomu.