Systemy przywoławcze w hotelach

Hotel dzisiaj to bardzo specyficzny biznes, który charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wymagania odnośnie hoteli stają się coraz większe. Konkurencja, która jest naprawdę silna sprawia, że jeśli chcemy się czymś wyróżnić, to jednak musimy się nieco postarać. Co to w zasadzie oznacza?

System przywoławczy – dobry i konieczny pomysł

Przede wszystkim warto zainstalować w swoim hotelu dobrej jakości system przywoławczy, nazywany inaczej systemem przyzywającym. Co to w ogóle jest? Otóż taki system widział zapewne każdy z nas w szpitalu czy na recepcji. Przy kliencie znajduje się specjalny przycisk, wyzwalający w innym pomieszczeniu sygnał dźwiękowy czy wizualny, przyzywający danego pracownika.

Standardowo przycisk wywołuje na panelu gdzieś w dyżurce czy recepcji efekt świetlny w postaci zapalenia się lampki pod numerem danego pokoju oraz dyskretne brzęczenie informujące pracownika, że należy spojrzeć na tablicę. Jednak tak działają najbardziej proste systemy.

Jakość hotelu mierzona jakością systemu przywoławczego

Niemniej jednak w hotelu dobrze jest zainstalować nieco lepszej jakości system przyzywający. W końcu nie chodzi tu tylko o jego pierwotną funkcję a mianowicie o przywołanie kogoś. Warto w tym momencie zrobić dygresję i wyjaśnić, że systemy przywoławcze były pierwotnie dedykowane wyłącznie do szpitali czy do innych placówek niosących pomoc. Chodziło o możliwość właśnie szybkiego wezwania pomocy.

W hotelach natomiast ważniejsze jest to, aby klient mógł poinformować nas o konieczności zmiany pościeli, poprosić o pomoc w czymś, czy zamówić posiłek. Słowem taki system przywoławczy w hotelu powinien posiadać możliwość komunikacji telefonicznej, wyjaśnienia, o co dokładniej chodzi. Ponadto przydatne będzie także połączenie wifi .

Jak kupić dobry system przywoławczy?

Na koniec warto jeszcze poruszyć kwestię wyboru dobrej jakości systemu przyzywającego. Przede wszystkim musimy bardzo dokładnie określić, na czym nam zależy i w jaki sposób ewentualni taki system będzie rozbudowywany.

Warto jeszcze podkreślić, że montaż takiego systemu nie należy zdecydowanie do najprostszych zadań. Ważne jest zatem aby zatrudnić w tym celu profesjonalistów, którzy sprawnie i szybko poradzą sobie z takim problemem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *