Zalety palet z tworzywa sztucznego, w porównaniu z paletami drewnianymi

Kiedy myślimy o zapakowaniu towaru na paletę to najczęściej pierwszym typem palet, o których pomyślimy będą palety drewniane. Jednak na rynku dostępne są także inne rodzaje palet, które niejednokrotnie przewyższają pod względem możliwości i zastosowania swoje drewniane pierwowzory. Jednym z takich przykładów są palety wykonane z wysokiej klasy tworzywa sztucznego.

Zalety palet z tworzywa sztucznego, w porównaniu z paletami drewnianymi

Palety plastikowe są zdecydowanie lepsze od palet tradycyjnych po wieloma względami. Jednym z przykładów jest na pewno ich zdecydowanie większa trwałość. Wszystkie wstrząsy i uderzenia powstałe podczas ich użytkowania będą powodować o wiele mniejsze skutki. Produkcja palet plastikowych odbywa się z użyciem najwyższej klasy materiałów. Ważą one zdecydowanie mniej niż palety drewniane o takich samych cechach. Są również bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Można bez problemu trzymać je na zewnątrz bez obaw o zniszczenie, w porównaniu do palet drewnianych, które bardzo szybko chłoną wilgoć.Dodatkowo palety z tworzywa sztucznego są produkowane w szerokiej gamie różnych rozmiarów. Zdecydowanie prościej będzie nam wybrać odpowiednią paletę do przewożonego przez nas towaru. Palety takie posiadają także zdecydowanie większą ładowność od klasycznych palet. Kiedy jednak długa żywotność palet plastikowych dobiegnie końca, będą one mogły być z łatwością poddane recyklingowi. Pozwala to na znaczną redukcję produkowanych odpadów. Palety z tworzywa sztucznego są również bardziej higieniczne. Czyszczenie ich jest zdecydowanie łatwiejsze, co pozwala na szybsze ich ponowne wykorzystanie.

Zastosowanie

Zastosowanie palet plastikowych można znaleźć w różnych gałęziach przemysłu. Można na nich transportować wszelkiego rodzaju towary. Dzięki spełnieniu licznych restrykcyjnych norm bezpieczeństwa, palety takie można bez żadnych przeszkód stosować w przemyśle żywieniowym. W transporcie morskim również można je stosować dzięki możliwości odpowiedniego dopasowania ich do kontenerów transportowych.

Palety z tworzywa sztucznego są zdecydowanie lepsze, trwalsze i bardziej użytkowe, niż klasyczne palety drewniane. Jednym z wytwórców takich palet jest firma Schoeller Allibert. Swoje palety plastikowe producent ten oferuje w różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki swojemu doświadczeniu i zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, firma ta daje gwarancję najwyższej klasy oferowanego produktu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *