Jak wysłać paczkę?

Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że firmy kurierskie mają pełne ręce roboty. Przez łatwą dostępność pożądanych przedmiotów oraz niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych Polacy pokochali zakupy online. Pakowanie paczek do wysyłki jest jednak trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Od czego zacząć wysyłanie paczki?

Zanim nadamy przesyłkę za pośrednictwem poszczególnej firmy kurierskiej należy zapoznać się z ofertą i restrykcjami dotyczącymi wysyłanych przedmiotów. Bezwzględnie zakazane jest wysyłanie pieniędzy, dokumentów oraz bardzo wartościowych dzieł sztuki czy antyków. Lista zakazanych przedmiotów jest oczywiście dłuższa i różni się w zależności od firmy. Po dokonaniu wyboru firmy kurierskiej należy dokładnie rozplanować pakowanie przesyłki. W pierwszej kolejności trzeba znaleźć odpowiednie pudełko. Winno być ono odpowiedniej wielkości względem przesyłanego przedmiotu oraz twarde i wytrzymałe, co podniesie jego bezpieczeństwo. W przypadku artykułów podatnych na zniszczenia takich jak tkaniny, można użyć specjalnej folii do pakowania.

Jak skutecznie zapakować przesyłkę?

Wybrane opakowanie winno być dostosowane do rodzaju przesyłanego produktu. Liczy się nie tylko jego wielkość, ale również waga, ponieważ musi ono wytrzymać ciężar pakowanego przedmiotu. Pakowanie przesyłek zawierających przedmioty mogące ulec uszkodzeniu należy użyć dodatkowego zabezpieczenia. W tym celu fantastycznie sprawdzi się styropian, folia bąbelkowa oraz poduszki powietrzne. Kiedy nie mamy pod ręką żadnego z wyżej wymienionych “wypełniaczy”, można w tym celu wykorzystać papierowe kulki. Najważniejsze jest to, aby pakowane przedmioty ułożyć w kartonie w sposób uniemożliwiający ich przemieszczanie się wewnątrz opakowania. Wypełnienie pustych przestrzeni dodatkowo wzmocni paczkę i utrudni jej ewentualne uszkodzenie. Pakowanie paczek do wysyłki to tylko jeden element. Poza tym niezwykle ważny jest etap drukowania etykiet i listów przewozowych. Na tym etapie warto zachować czujność i skupienie, ponieważ źle nadana przesyłka wróci do nadawcy narażając go na dodatkowe koszty.

Pakowanie przesyłek to zwykle proces dość skomplikowany i czasochłonny. Droga od wybrania najlepszej firmy kurierskiej, dobrania odpowiedniego opakowania aż do przekazania paczki w ręce kuriera może zniechęcić każdego nowicjusza. Nie warto się jednak poddawać, ponieważ radość osoby odbierającej paczkę jest zwykle bezcenna.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *