Nie trzeba wychodzić z domu, by otworzyć furtkę

Czasy, gdy właściciel posiadłości musiał zrywać się z wygodnego fotela na dźwięk dzwonka przy furtce i wyglądać przez okno, by zobaczyć kto przyszedł, mamy już za sobą. Dzisiaj gości można już nie tylko usłyszeć przez domofon, ale też zobaczyć ich za pomocą wideofonu. Nie trzeba też wychodzić z domu, by wpuścić ich na teren posiadłości.

Bezprzewodowo

Jednym z ciekawych i wygodnych rozwiązań, jakie daje nam współczesna technologia, jest bezprzewodowe otwieranie furtki. Potrzebne do tego urządzenia są łatwe w montażu, a ich instalacja nie wymaga prac związanych z ciągnięciem okablowania. Nowoczesne urządzenia nie potrzebują też, by użytkownik zapewnił im źródło zasilania. Na własnym mogą działać nawet do 4 lat.Ciekawym rozwiązaniem są urządzenia oparte na systemie cyfrowym. W ich przypadku by uzyskać dostęp do posiadłości, wystarczy wbić w klawiaturę odpowiedni kod. To duża wygoda, gdy organizuje się np. przyjęcie z udziałem wielu gości. Każdy z nich może otrzymać od gospodarza ciąg cyfr, który odblokuje zamek bez potrzeby używania klucza.

Bezprzewodowe otwieranie furtki docenia się szczególnie w okresie zimowym, gdy nie trzeba wychodzić z ciepłego domu na mroźne powietrze i ubierać się w ciepłą kurtkę tylko po to, by wpuścić gości na teren posesji. Dodatkowo zamek blokowany elektronicznie może skutecznie zatrzymać włamywacza. To dodatkowy element, który trzeba sforsować, by wejść za ogrodzenie nie zwracając na siebie uwagi otoczenia. Taki zamek jest urządzeniem bardziej skomplikowanym, niż tradycyjny zamek zamykany na klucz. Jego pokonanie przez osobę niepożądaną wymaga więc od niej nieco więcej zaangażowania i czasu.

Pilotem z fotela

Uznanie osób ceniących sobie wygodę może zyskać zamek elektromagnetyczny do furtki na pilota. Mając takie wyposażenie wystarczy wyjrzeć przez okno, by zobaczyć kto chce złożyć wizytę. Jeśli gospodarz zechce wpuścić gościa na teren swojej posesji, może zrobić to za pomocą jednego przycisku.Otwieranie furtki na pilota jest znacznie wygodniejsze, niż bramki zamkniętej na tradycyjny klucz również m.in. przy powrocie do domu z zakupów. O wiele łatwiej jest wcisnąć guzik zwalniający zamek elektromagnetyczny do furtki na pilota, niż szukać klucza w kieszeni i manewrować nim w zamku.Otwieranie furtki na pilota doceniają osoby, które w codziennej gonitwie za obowiązkami szukają każdej oszczędności czasu. Korzystając z tego typu rozwiązania można sięgnąć po systemy, które umożliwią otwarcie się bramki zanim podejdzie do niej właściciel posesji. Odpowiednio zaprogramowane urządzenie zamknie furtkę po upływie określonego czasu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *