Jaką przepompownię przydomową warto wybrać?

Czasami okazuje się, że działka z domem jednorodzinnym niestety nie ma możliwości podłączenia do ogólnego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego. Wynika to z faktu, że często podłączenie jednego budynku generuje zbyt duży koszt, dlatego też alternatywnym rozwiązaniem jest stworzenie przydomowej oczyszczalni z zastosowaniem przydomowej przepompowni ścieków.

Czym są przepompownie przydomowe?

Przepompowanie przydomowe to część kanalizacji ściekowej, która odbiera ścieki z jednego lub kilku gospodarstw. Stamtąd wszystkie nieczystości są tłoczone systemem ciśnieniowym albo do sieci kanalizacyjnej, albo do oczyszczalni ścieków.

Nowoczesne przepompownie przydomowe mają kompaktową formę i składają się z czterech podstawowych elementów, czyli specjalnego zbiornika, pompy, części hydraulicznych oraz układu automatyki. We współczesnym budownictwie przepompownie ścieków umieszcza się najczęściej poza obrębem budynku mieszkalnego, przeważnie w niewielkiej odległości od murów, czyli 5-10 metrów.

Jaka przepompownia przydomowa będzie odpowiednia?

Przydomowe przepompownie ścieków pełnią bardzo ważną funkcję, dlatego dobrze jest poświęcić trochę czasu i dokonać świadomego i odpowiedzialnego wyboru. Podstawowym czynnikiem determinującym rodzaj potrzebnej przepompowni jest cel do jakiego ma ona służyć. Na rynku dostępne są różne rodzaje tych urządzeń i każdy z nich jest dedykowany do wykonywania innych zadań. Dlatego inną przepompownię wybierzemy gdy będzie miała ona odprowadzać tylko deszczówkę, a inną gdy będzie transportować ścieki komunalne.

Oczywiście zazwyczaj nie mamy odpowiedniej wiedzy by przepompownię przydomową wybrać osobiście. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firmy oferujące sprzedaż przepompowni zazwyczaj jednocześnie zapewniają jej montaż i fachowe doradztwo. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję, że zakupiony produkt będzie spełniał swoje zadanie.

Co jeszcze wpływa na wybór przepompowni?

Przepompownie przydomowe mogą się też różnić swoją średnicą. Specjaliści radzą wybierać te, które mają mniejsze średnice, ponieważ skraca to czas zalegania w nich nieczystości.

Należy zwrócić również uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany zbiornik danej przydomowej przepompowni ścieków. Na rynku dostępne są trzy rodzaje zbiorników przepompowni. Pierwszy to lekkie zbiorniki wykonane z polietylenu wysokiej gęstości PEHD. Tradycyjne, ciężkie wykonuje się z beton, a rozwiązaniem pośrednim jest polimerobeton cechujący się dużą wytrzymałością. Wybór zbiornika powinien być podyktowany między innymi wysokością wód gruntowych.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *