Energia może być różnego rodzaju i można ją różnie wykorzystywać. Tak samo jak źródła energii mogą być różne. Mamy do dyspozycji ogromne możliwości technologiczne dzięki czemu energię możemy uzyskiwać z różnych źródeł. Najbardziej popularne źródło to elektrownia.
W niej energia ze spalania węgla lub innego paliwa jest przekształcana na energię elektryczną, która następnie jest dystrybuowana do odbiorców w danym regionie.


źródła energii

Foto: www.codex.pl

Innym źródłem energii może być…

Innym źródłem energii może być słońce, wiatr czy też woda. To ekologiczne źródła energii odnawialnej, które są w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne. Farmy wiatrowe wykorzystują siłę wiatru, która porusza skrzydłami wiatraków. Zamontowany generator przekształca energię wiatru na prąd elektryczny. Ten sposób jest bardzo dobry dla środowiska naturalnego, ponieważ nie wymaga dostarczania żadnego paliwa i nie wiąże się z wydzielaniem do atmosfery żadnych zanieczyszczeń.

Dlatego też te technologie są stale rozwijane a niektóre kraje chwalą się, że ileś procent wykorzystywanej przez obywateli energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Innym rodzajem energii odnawialnej jest słońce. Specjalnie skonstruowane panele słoneczne pozwalają zamienić energię cieplną promieniowania podczerwonego na prąd elektryczny. W miejscach najbardziej nasłonecznionych umieszcza się całe farmy słoneczne, które posiadają wile kilometrów kwadratowych takich paneli.

Dzięki temu jest możliwe wytworzenie ogromnych ilości energii, która może zasilać dane miasto. To bardzo ciekawa technologia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>