Jednym z najważniejszych dylematów współczesnych obywateli krajów rozwiniętych stało się oszczędzanie. Jak zaoszczędzić energię (sprawdź junkers.pl), pieniądze, czas i nerwy.


oszczędzanie energii

Foto: www.komputerswiat.pl

Z jednej strony jest to odpowiedź na…

Z jednej strony jest to odpowiedź na kryzys gospodarczy, z drugiej na coraz gorszy stan środowiska, w którym żyjemy. Niektóre miasta Polski są tak zasmogowane, że turyści noszą w nich maseczki antypyłowe.
Warszawa dostała ostrzeżenie od Trybunału Konstytucyjnego, że jeśli nie ograniczy smogu, grożą jej codziennie ogromne kary. Co na to rządzący.

Nie wyglądają na zatroskanych, ani sankcjami finansowymi,…

Nie wyglądają na zatroskanych, ani sankcjami finansowymi, ani konsekwencjami zdrowotnymi, które spadają na obywateli. Szacuje się, że polski smog zabija 300 osób rocznie. Choć większość osób oszczędza energię głównie w celu zmniejszenia rachunków za prąd, przy okazji dbamy o to, czym oddychamy. Podobnie coraz rzadziej wyciągamy samochód z garażu. Wynika to z tego, że ceny benzyny już dawno przekroczyły zdroworozsądkowe stawki.

oszczędzanie energii

Foto: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Nurt, który stał się odpowiedzią na kryzys finansowy, mający swe korzenie w Stanach Zjednoczonych, to tak zwany downsizing, polegający na pomniejszaniu domów, samochodów, nie uleganiu reklamie, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze, a co za tym idzie czas poświęcony na ich zarobienie. Choć w Stanach Zjednoczonych downsizing jest modą, w Polsce to po prostu konieczność, wynikająca z trudnej sytuacji finansowej wielu rodzin. Choć media huczą od zbytku, reklam, propozycji spędzenia ekskluzywnych wakacji, takie luksusy zarezerwowane są dla nielicznych. Pozostałych, zaś wpędzają w kompleksy i depresję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>