Piece gazowe stają się w Polsce coraz popularniejsze. Są bowiem dobrą alternatywą dla tradycyjnych pieców węglowych. Takie piece na gaz mogą stać się znakomitym rozwiązaniem dla centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych. Tradycyjny piec gazowy zwykle umieszcza się w kotłowni lub wolnym pomieszczeniu.
Nowoczesne piece na gaz nie wymagają ciągłego włączania i wyłączania.piece gazowe – galeria

piece gazowe

Foto: www.info-ogrzewanie.pl

piece gazowe

Foto: www.pomiaryelektryczne.com.pl

piec kondensacyjny

Foto: www.marax.pl

Wystarczy jedynie odpowiednio je zaprogramować i będą się załączać wraz ze zmianami temperatury w pomieszczeniach. Odmianą pieców gazowych podłączonych do źródła gazu ziemnego są przenośne piecyki gazowe. Taki piecyk gazowy wymaga jedynie podpięcia butli z gazem propan butan, którą można zakupić na wielu stacjach benzynowych. Przenośny piecyk gazowy przeznaczony jest do ogrzewania powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Jest to małe i lekkie urządzenie. Niektórzy producenci proponują piecyk gazowy na kółkach, co znacznie ułatwia przenoszenie urządzenia.

Ten sposób ogrzewania sprawdza się przede wszystkim…

Ten sposób ogrzewania sprawdza się przede wszystkim na działkach czy w innych budynkach, gdzie nie ma stałego ogrzewania. Czasem używany jest także w mieszkaniach w przypadku awarii centralnego ogrzewania. Wiele osób twierdzi, że mankamentem jest niezbyt estetyczny wygląd takiego piecyka. Rzeczywiście tego rodzaju urządzenia na środku pokoju raczej nikogo nie zachwyci. Jednak w doraźnych sytuacjach, gdy potrzebne jest przenośne urządzenie grzewcze piecyk gazowy sprawdza się znakomicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>