Piece gazowe stają się w Polsce coraz popularniejsze. Są bowiem dobrą alternatywą dla tradycyjnych pieców węglowych. Takie piece na gaz mogą stać się znakomitym rozwiązaniem dla centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych. Tradycyjny piec gazowy zwykle umieszcza się w kotłowni lub wolnym pomieszczeniu.
Nowoczesne piece na gaz nie wymagają ciągłego włączania i wyłączania.


piece gazowe – galeria

piece kaflowe

Foto: pixabay.com

piece kaflowe

Foto: pixabay.com

piecyk koza

Foto: pixabay.com

Wystarczy jedynie odpowiednio je zaprogramować i będą się załączać wraz ze zmianami temperatury w pomieszczeniach. Odmianą pieców gazowych podłączonych do źródła gazu ziemnego są przenośne piecyki gazowe. Taki piecyk gazowy wymaga jedynie podpięcia butli z gazem propan butan, którą można zakupić na wielu stacjach benzynowych. Przenośny piecyk gazowy przeznaczony jest do ogrzewania powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Jest to małe i lekkie urządzenie. Niektórzy producenci proponują piecyk gazowy na kółkach, co znacznie ułatwia przenoszenie urządzenia.

Ten sposób ogrzewania sprawdza się przede…

Ten sposób ogrzewania sprawdza się przede wszystkim na działkach czy w innych budynkach, gdzie nie ma stałego ogrzewania. Czasem używany jest także w mieszkaniach w przypadku awarii centralnego ogrzewania. Wiele osób twierdzi, że mankamentem jest niezbyt estetyczny wygląd takiego piecyka. Rzeczywiście tego rodzaju urządzenia na środku pokoju raczej nikogo nie zachwyci. Jednak w doraźnych sytuacjach, gdy potrzebne jest przenośne urządzenie grzewcze piecyk gazowy sprawdza się znakomicie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.