Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie kąpali się wyłącznie w zimnej wodzie. Niektórzy bardziej sytuowani mogli się pochwalić tym, że grzeją wodę do kąpieli. Było to wtedy dość drogie więc ludzie zwyczajnie kąpali się w zimnej wodzie. Podobno takie kąpiele pomagały pozostać dłużej młodym, skóra stawała się jędrna i nie powstawały zmarszczki.
Jednak nawet dzisiaj nikt nie chciałby z wyboru kąpać się w lodowatej wodzie.


podgrzewacze wody

Foto: www.wodtech.pl

Każdy pragnie ciepłej kąpieli, która odpręża…

Każdy pragnie ciepłej kąpieli, która odpręża i pozwala się zrelaksować. Właśnie dlatego w każdym domu są urządzenia, które podgrzewają wodę. Mogą to być termy, bojlery lub podgrzewacze przepływowe. Podgrzewacze wody działają tylko wtedy (zobacz junkers.pl), kiedy chcemy mieć ciepłą wodę. Podgrzewają ją na bieżąco gdy odkręcimy kurek.

podgrzewacze wody

Foto: cdn14.muratordom.smcloud.net

Dzięki temu zużywamy wodę, która jest specjalnie w tym momencie zagrzana. W przypadku bojlerów woda jest nagrzewana w całym zbiorniku, który mieści nieraz i sto litrów wody. Jeżeli nie wykorzystamy tej ciepłej wody ostygnie, a my stracimy pieniądze, które zostały przeznaczone na ogrzanie. Dlatego też ogrzewacze przepływowe są dużo bardziej energooszczędne. Można je zamontować w łazience czy kuchni – wszędzie tam, gdzie będziemy potrzebować ciepłej wody.

Oczywiście możemy zakupić różne modele ogrzewaczy. Poczynając od małych, które montuje się bezpośrednio przy kranie, aż po większe, które potrafią obsłużyć kilka kranów jednocześnie. Taki duży podgrzewacz możemy umieścić w piwnicy lub za ścianą kuchni, aby nie był widoczny w głównych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>