Każdy z nas lubi po całym dniu pracy wziąć gorący prysznic, dzięki któremu będziemy mogli się odprężyć i odpocząć. Dodatkowo ciepła woda pobudza krążenie, a więc będziemy mieli jeszcze siły po kąpieli. Jednak nie zawsze było tak przyjemnie i wygodnie. Niegdyś ludzie kąpali się tylko i wyłącznie w zimnej wodzie ponieważ nie było technologii do podgrzewania wody.
Czasami były wyjątki, ale wówczas należało grzać wodę na bieżąco i dolewać do wielkiej balii w której się ktoś kąpał.To z pewnością było bardzo przyjemne jednak…

To z pewnością było bardzo przyjemne jednak wymagało sporo czasu i poświęcenia. Dzisiaj mamy do wyboru naprawdę wiele różnych możliwości odnośnie ogrzewania wody na potrzeby kąpieli. Jeżeli nie mamy bojlera, w którym elektryczna grzałka będzie podgrzewać wodę, możemy zainstalować piecyk gazowy przepływowy czyli popularną termę (junkers.pl). Termy sprzedawane są obecnie w wielu różnych modelach, dzięki czemu każdy może dobrać odpowiednią dla swojego zastosowania. Mamy do dyspozycji termy, które podłączone są pod jeden kran, lub większe, które obsługiwać mogą od razu kilka kranów, na przykład kran w kuchni i łazience.

termy

Foto: www.bautech.pl

termy

Foto: www.lazienkowy.pl

W takim przypadku najlepiej zainstalować ją w…

termy

Foto: piecgazowy.pl

W takim przypadku najlepiej zainstalować ją w miejscu niewidocznym i doprowadzić instalację. Wówczas mamy piecyk, którego nie widać, a produkuje na bieżąco ciepłą wodę. To bardzo dobry sposób na to by zawsze mieć ciepłą wodę. Przepływowe piecyki są najbardziej wydajne i do tego energooszczędne. Nie muszą nagrzewać dużych ilości wody, które mogą później ostygnąć. Ogrzewa tylko wodę bezpośrednio przed użyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>