Mieszkając w domku lub kamienicy zawsze musimy zdecydować się na jakiś rodzaj ogrzewania. Zima jest przecież co roku i niestety trwa kilka miesięcy. W tym czasie ogrzanie domu jest bardzo ważne jeśli chcemy w nim normalnie mieszkać i mieć schronienie przed chłodem. Najbardziej kosztowne, ale jednocześnie najwydajniejsze jest ogrzewanie elektryczne.
Często ludzie dogrzewają się poprzez różnego rodzaju termowentylatory, które niestety mają ogromny pobór mocy, a efekt ciepła często ginie zaraz po wyłączeniu urządzenia.


piece

Foto: sklep.peentech.pl

Z kolei bardzo ekonomiczne są piece…

Z kolei bardzo ekonomiczne są piece akumulacyjne na prąd. Koszt zakupu to jednak nawet kilka tysięcy za sztukę, a do dużego domu potrzeba kilku takich pieców. Piece te akumulują w sobie ciepło i są w stanie trzymać je nawet kilka dni. Ich oddawanie odbywa się po włączeniu specjalnego wentylatorka znajdującego się w piecu. Z kolei ogromną popularnością cieszą się dzisiaj piece gazowe. Piecyk gazowy również może być mały, służący do dogrzewania pomieszczenia.

piece

Foto: www.yankodesign.com

Można jednak zamontować całe ogrzewanie centralne oparte właśnie o gazowy piec. Ogrzewanie gazem jest oczywiście bardzo wygodne i jednocześnie stosunkowo tanie. Na koniec pozostają nam oczywiście tradycyjne piece węglowe, które mogą być również wykorzystane do zasilania w ciepło cały układ centralnego ogrzewania. Zawsze wybór zależny jest oczywiście nie tylko od naszych finansowych możliwości, ale także od tego jaki sposób ogrzewania w naszym domu będzie najbardziej wydajny i ekonomiczny jednocześnie.

Zawsze warto dobrze przemyśleć wybór ostateczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>