Przez wiele lat byłem przekonany, że osoby ogrzewające mieszkania gazem wyrzucają mnóstwo pieniędzy w błoto. Ten sposób ogrzewania mieszkania wydawał mi się drogi oraz mało efektywny zwłaszcza w dużych domach jednorodzinnych. Z czasem przekonałem się, że jestem w błędzie a możliwość ogrzewania gazem już niedługo może stać się bardziej opłacalna od tradycyjnego węgla i drzewa.
Każdy, kto ogląda regularnie wiadomości wie, że od przyszłego roku ceny gazu przewidywane są na znacznie niższe.


ogrzewanie na gaz

Foto: cdn11.se.smcloud.net

Tysiące Polaków ogrzewających mieszkania lpg…

Tysiące Polaków ogrzewających mieszkania lpg (junkers.pl) ma szansę oszczędzić na rachunkach. Oprócz tego prognozy związane z ilością gazu łupkowego pokazują, że za kilka lat ceny tego surowca mogą być jeszcze bardziej korzystne. Nie jest to jednak jedyny argument będący za przestawieniem się na ten rodzaj ogrzewania. Długi czas sądziłem, że ogrzewanie węglem jest tańsze. Dopiero, kiedy przeliczyłem ile pieniędzy wydaje na węgiel w ciągu sezonu grzewczego przekonałem się, że podobną a nawet znacznie niższą kwotę wydałbym przez te 4-5 miesięcy ogrzewania gazem. W poprzednich latach słusznie mówiono, że gaz jest jedynie dla bogatych i dobrze zarabiających.

ogrzewanie na gaz

Foto: owi.pl

Faktycznie wtedy ceny tego surowca potrafiły się…

Faktycznie wtedy ceny tego surowca potrafiły się wahać sprawiając, że każdego roku rachunki były coraz wyższe. Zalety tej formy grzewczej wiążą się również z czystością oraz wysiłkiem, który musimy włożyć. Przy rozpalaniu kotła węglowo-drzewnego można się nieco ubrudzić a cały proces zajmuje trochę czasu. W przypadku gazu wystarczy kilka pokręteł oraz naciśnięcie przycisku by cieszyć się letnią temperaturą w mieszkaniu.

ogrzewanie na gaz

Foto: www.kominki.szczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>