Istnieje pewna specyficzna grupa przedsiębiorców, dla których pobór prądu w porze nocnej jest szczególnie istotny. Dla nich właśnie dostawcy przygotowują w swojej ofercie specjalne taryfy nocne wpowadzające strefy tańszego prądu w godzinach po dwudziestej drugiej.
Nie trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwa, których główna działalność odbywa się w porze nocnej. Pierwszymi, które zapewne przyjdą nam na myśl są piekarnie potrzebujące dużych ilości energii, aby nocą zasilać piece do wypieku chleba i bułek.Inne firmy tego typu to na…

http://www.youtube.com/user/RWEPolska2012

Foto: static.polskieradio.pl

Inne firmy tego typu to na przykład drukarnie, które wykorzystują elektryczne maszyny do wydruku prasy mającej z samego rana pojawić się w kioskach i sklepach całego kraju. Dla takich przedsiębiorstw istotne będzie dopasowanie odpowiedniej taryfy pozwalającej na tańsza eksploatacje energii elektrycznej po zapadnięciu zmroku. Pod symbolami C12 C22 dostawcy energii elektrycznej umieszczają taryfy dwustrefowe, wprowadzające rozgraniczenie na cenę kilowatów pobranych w nocy i za dnia.

Przyglądając się cenom umieszczonym w cennikach dostawców…

Przyglądając się cenom umieszczonym w cennikach dostawców energii możemy zauważyć, że stawki za prąd dzienny mogą być nawet dwukrotnie wyższe niż na energię elektryczną pobraną po dwudziestej drugiej. Oczywiście ceny zawarte w cennikach nie zawierają należnego i narzuconego z góry przez ustawodawce podatku VAT. Do ostatecznej kwoty rachunku za prąd firma musi doliczyć opłatę handlowa związana z obsługą rozliczenia. Pamiętajmy także, że ceny za kilowatogodziny będą się różniły dla różnych mocy poboru. Progiem granicznym jest tu wartość czterdziestu kilowatów. Poniżej tej wartości energia elektryczna jest oczywiście tańsza.

tańszy prąd

Foto: www.wprost.pl

Wraz ze wzrostem mocy dostarczanej energii jej cena także wzrasta. Zatem piekarze i drukarze już dziś powinni zabrać się za przeglądanie ofert handlowych dostawców energii w swoim regionie. Być może zmiana dotychczasowego przyniesie korzystne wyniki finansowe związane z obniżeniem kosztów produkcji dzięki tańszej energii. Firmy tak zresztą jak każde gospodarstwo domowe poszukuje oszczędności. Cięcie kosztów warto zacząć, od spraw oczywistych, takich jak nadmierne bądź niewłaściwe użytkowanie mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>