Skorupa ziemska skrywa wiele tajemnic i bogactw naturalnych. Jednym z nich jest popularne paliwo – gaz ziemny. Jest to mieszanina gazów, której skład zależy od miejsca występowania i może być zmienny.
Popularnym paliwem jest gaz ziemny (junkers.pl).


Jego złoża znajdują się w skorupie ziemskiej. W zależności o tego, w jakim miejscu jest wydobywany, jego skład może się różnić. Sama nazwa gaz ziemny odnosi się bowiem nie do jednego skalnika, ale do mieszaniny gazów. Głównym składnikiem jest jednak zawsze metan( jego zawartość może sięgać nawet do 98% ). To popularne paliwo występuje( jego złoża )zwykle razem z ropą naftową. Jego umiejscowienie determinuje metodę wydobycia.


Najczęściej stosuje się jednak odwierty…

Najczęściej stosuje się jednak odwierty. Gaz ziemny należy do bezpiecznych surowców, ale należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas jego używania. Kiedy stosuje się urządzenia z wykorzystaniem tego paliwa, należy pamiętać o konieczności sprawdzenia, czy maszyna posiada atest. Przed pierwszym użyciem trzeba koniecznie przeczytać instrukcje obsługi, gdzie zawarte są istotne wskazówki.

Galeria

gaz ziemny

Foto: www.zgapa.pl

gaz ziemny

Foto: www.phys.yoyo.pl

W celach bezpieczeństwa właśnie stosuje się tak zwane nawanianie gazu ziemnego, by w razie zaistnienia sytuacji jego ulatniania się, był wyczuwalny przez człowieka. Taki zabieg pozwala na natychmiastową reakcję szybkie działanie, by zapobiec tragedii. Jednak, zachowując środki ostrożności jest to wciąż paliwo bezpieczne i bardzo popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>