Dzisiejsze budownictwo nie mogłoby istnieć bez nowoczesnych narzędzi. To one znacznie przyspieszają prace budownicze, a także ułatwiają wykonywanie czynności robotniczych ludziom. W starożytnych czasach prace budowlane posuwały się bardzo powoli, ponieważ ludzie nie byli w posiadaniu elektrycznych narzędzi. Dziś jest zupełnie inaczej.
W chwili obecnej na rynku mamy dostępnych wiele elektronarzędzi, które praktycznie za nas wykonują wiele czynności.


Ich użytkowanie jest niezwykle proste, jednak…

Ich użytkowanie jest niezwykle proste, jednak nie należy zapominać o ostrożności o bezpieczeństwu pracy. Jednym z narzędzi niezbędnych na placach budowy lub przy rozbiórkach jest młot udarowy. Jest on znany również pod innymi nazwami, takimi jak młot do dłutowania oraz młot kujący. Jego nazwa wywodzi się od wykonywanej czynności. Młot udarowy jest to elektronarzędzie przeznaczone do kucia w kamieniu, betonie, w tynkach. Za jego pomocą możemy skuwać kafle w kuchni, łazience czy na posadzkach, a także przebijać się przez ściany. Głównym parametrem młota udarowego jest tak zwana energia pojedynczego udaru.

młot udarowy

Foto: static1.money.pl

młot udarowy

Foto: www.promapl.pl

Jej siłę mierzy się na pobijaku…

Jej siłę mierzy się na pobijaku lub końcu dłuta. Różne mogą być również sposoby jego mocowania. Wyróżniamy tutaj uchwyt SDS-plus, SDS-max lub uchwyt sześciokątny. Bez względu jednak na rodzaj mocowania, najważniejsze jest jego właściwe wykorzystanie, zwłaszcza podczas prac rozbiórkowych.

materiały budowlane

Foto: www.grillewogrodzie.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.