Kotłownia z kotłem dwufunkcyjnym to jest najprostszy wariant, w którym przygotowywane jest nie tylko ciepło do ogrzewania pomieszczeń, ale także ciepła woda użytkowa płynąca prosto do kranów. Zakup kotła dwufunkcyjnego jest równoznaczny z zakupem prawie całej kotłowni bo wszystkie elementy niezbędne do działania instalacji grzewczej są już w nim fabrycznie zamontowane.


Taki kocioł zajmuje mniej więcej tyle miejsca, co niewielka wisząca szafka kuchenna. Niewielkich rozmiarów kotły dwufunkcyjne wynikają z zastosowania w nich przepływowych podgrzewaczy wody użytkowej.
Pompy ciepła, kotły na olej opałowy i paliwa stałe nie są tak naprawdę produkowane w takich wariantach. Można natomiast bez problemu dostać kocioł na olej albo pompę ciepła z wbudowanym zasobnikiem.


Wówczas wtedy jesteśmy w stanie otrzymać cały…

Wówczas wtedy jesteśmy w stanie otrzymać cały zestaw do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody, jednak o nieco większych gabarytach, zbliżonych bardziej do lodówki, którą trzeba postawić na podłodze. Niektóre urządzenia tego typu nie mają absolutnie wbudowanych wszystkich niezbędnych elementów, wtedy też konieczne jest dokupienie naczynia wzbiorczego, zaworu bezpieczeństwa albo pompy obiegowej.

Galeria

http://www.junkers.pl/pl/pl/serwis/pierwsze_uruchomienie_urzadzenia/pierwsze-uruchomienie.html

Foto: img98.imageshack.us

podłączenie pieca

Foto: img.bazarek.pl

Podłączenie pieca typowego gazowego i jego instalacja polega na doprowadzeniu do niego pięciu rur. Wśród nich musi być koniecznie ta z zimna wodą ze studni albo wodociągu, z gazem, dostarczającej ciepłą wodę z kotła do punktów poboru oraz dwóch instalacji c. o. czyli zasilającej i powrotnej. Na każdej rurze przed kotłem powinno się zamontować zawór umożliwiający szybkie odcięcie przepływu gazu albo wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>