Hiszpania, położona na półwyspie iberyjskim, jest jednym z najbardziej słonecznych państw w Europie. W niektórych miejscach wydaje się, że słońce świeci przez okrągły rok. Nic więc dziwnego w tym, ze Hiszpanie postanowili wykorzystywać energię ze słońca, skoro i tak dociera ona do powierzchni ziemi. Do tego celu były im potrzebne dobre kolektory słoneczne, które działają jak agregaty prądu.
Kolektory słoneczne w Hiszpanii sprawdzają się wprost doskonale.


Może dlatego, że rzeczywiście liczba dni słonecznych w tym kraju jest tak bardzo duża. Niemniej jednak, w innych państwach, nawet takich jak Polska, kolektory słoneczne też mają rację bytu, ponieważ dni słonecznych jest wystarczająco dużo. Kolektory słoneczne w Hiszpanii zdobią dachy wielu domów prywatnych, a nawet hoteli, które w ten sposób choć trochę zaoszczędzają na energii elektrycznej i cieplnej, którą musieliby czerpać z tradycyjnych źródeł. Inwestycja w kolektory jest tu jak najbardziej uzasadniona.

Galeria

zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

Foto: www.eprad.pl

zmiana sprzedawcy energii elektrycznej – więcej kluczowych wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>