Niedaleko od Tatralandii, w jednej z pięknych dolin Niżnych Tatr leży Liptowski Jan. To tutaj znajdują się właśnie niewielkie kąpieliska termalne, jedno z pierwszych na Liptowie. Dzięki czemu, mimo dużej konkurencji nowych obiektów, jest ono nadal chętnie odwiedzane przez turystów. Woda ma temperaturę tutaj od 26 do 29 stopni Celsjusza i pochodzi z termalnego źródła Rudolf.
Pod Tatrami Wysokimi znajduje się kolejny znany i chętnie odwiedzany obiekt czyli Aquacity Poprad.Jest to obiekt, w którym wykorzystano najbardziej…

Jest to obiekt, w którym wykorzystano najbardziej nowoczesne technologie, które pozwalają wykorzystywać wody geotermalne nie tylko do kąpieli, ale także do zasilania go w energię. Baseny zewnętrzne oferują tutaj liczne atrakcje w postaci zjeżdżalni, fal, a także niezapomnianego widoku na Tatry. Z kolei wielką atrakcją basenów wewnętrznych są laserowe pokazy wodne. W sumie, mimo, że pod względem wielkości obiekt ustępuje nieco Tatralandii, to jednak odwiedza go więcej turystów. W ubiegłym bowiem sezonie znalazł się na pierwszym miejscu najczęściej odwiedzanych atrakcji całej Słowacji. Termy na Słowacji są niezwykle popularne. Niedaleko od Kieżmarku znajduje się kąpielisko termalne Vrbov.


termy – galeria

termy

Foto: www.myzakopane.pl

termy

Foto: www.skionline.pl

Woda ma tam w basenach liczne właściwości lecznicze i jest uważana za jedną z najlepszych pod tym względem w Europie Środkowej. Przynosi dobroczynne skutki na 12 rodzajów dolegliwości i to zarówno podczas kąpieli jak też picia. Dużą popularnością cieszy się tutaj również długa na ponad 60 metrów zjeżdżalnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>