Nie zawsze jesteśmy zadowoleni z tego, co płynie w naszych kranach. Wpływ na zanieczyszczenie wody pitnej ma nie tylko środowisko naturalne, ale także stan infrastruktury wodociągowej. W wielu miejscach miejska kranówka ma znakomite parametry, ale na przykład jest mocno nasycona wapniem, co przeszkadza w smakowaniu przygotowanej herbaty. Czy jest sposób na dodatkowe uzdatnianie wody pitnej?
Uzdatnianie wody w opisanym przykładzie nie jest konieczne.Chodzi raczej o poprawienie jej…

Chodzi raczej o poprawienie jej właściwości. Podstawowa dezynfekcja wody nie musi być kosztowna, ani wymagająca jakichś specjalnych zabiegów i odbywa się w obecności węgla aktywnego. Dezynfekcja tym sposobem polega po prostu na przelaniu wody w dzbanku z górnego pojemnika do dolnego przez filtr zawierający właśnie węgiel aktywny. Oczyszczanie cieczy w ten sposób to wydatek około dziesięciu złotych miesięcznie. Tyle kosztuje filtr, który wymaga wymiany raz w miesiącu. Droższe, ale będące elitą wśród filtrów są tzw. filtry odwróconej osmozy.


Dezynfekcja wody w tym przypadku…

uzdatnianie wody

Foto: www.zwik.zgora.pl

Dezynfekcja wody w tym przypadku oznacza nawet oczyszczanie jej z wirusów i bakterii poprzez przepuszczenie strumienia przez specjalną membranę. Dezynfekcja wody w ten sposób jest jednym z najskuteczniejszych sposobów i nie pochłania dużo energii choć w warunkach domowych jest podobno mało wydajny. Innym sposobem oczyszczania wody jest np dezynfekcja chemiczna, którą stosuje się w warunkach polowych np. w armii. do porcji wody wrzuca się po prostu tabletkę i po kilku minutach można już bezpiecznie zaspokoić pragnienie. Smacznego.

dezynfekcja wody

Foto: www.hydropure.com.pl

dezynfekcja wody

Foto: dremeko.pl

Autor artykułu poleca także swoją ulubioną stronę: rwe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>