Na pierwszy rzut oka, rozliczenia związane z korzystaniem z energii elektrycznej wydawać się mogą dość skomplikowane. Opłaty za prąd bowiem mają wiele niuansów. Na każdym rachunku znaleźć można co najmniej sześć pozycji, które składają się na ostateczny koszt prądu, a wiec wysokość opłat, które uiszczamy co miesiąc.Galeria

http://www.rwe.pl/web/cms/pl/1052276/start/oferta-rwe/dla-domu/

Foto: www.prawdzic.pl

opłata stała za prąd

Foto: www.strefabiznesu.nto.pl

opłata stała za prąd

Foto: www.prawdzic.pl

Jedną ze składowych jest opłata stała za prąd. I to jej między innymi przyjrzymy się dzisiaj nieco bliżej.
Czym zatem w praktyce jest opłata stała za prąd i na jakiej podstawie jest naliczana. Co oczywiste i najważniejsze – jest to, zgodnie z nazwą, opłata stała.

Oznacza to tyle, że jej wartość nie…

Oznacza to tyle, że jej wartość nie zmienia się w odniesieniu do tego, ile kilowatów prądu zużyjemy w danym okresie rozliczeniowym, ani z innych podobnych powodów. Jej wartość jest ustalana arbitralnie i ryczałtowo. Wysokość kwoty zaś jest indywidualnie ustalana przez każdego dostawcę prądu. Zazwyczaj czynnikiem, który ma wpływ na to, jaką wartość przyjmuje opłata stała za prąd jest typ układu elektrycznego, jaki zamontowany jest w lokalu.

Inaczej płaci się przy układach jednofazowych – inaczej zaś, przy trzyfazowych. I o tym z całą pewnością warto pamiętać. Warto także przyjrzeć się bliżej innym składowym rachunku za prąd – tak, by płacić za energię elektryczną świadomie i wybrać ofertę dostawcy, który najlepiej spełnia oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>