Szukanie pracy nie jest łatwym i przyjemnym zajęciem. Wszystko dlatego, że sytuacja na rynku pracy jest ciągle fatalna, a więc jest za mało miejsc pracy niż chętnych pracowników. Dlatego też często prace dostają osoby z doświadczeniem czy wykształcone w konkretnej dziedzinie, a osoby dopiero po szkole mają bardzo trudny dostęp do dobrych stanowisk pracy.
Dlatego też warto zwiększyć swoje szanse i pomóc szczęściu.


cv

Foto: www.profesjonalnecv.com.pl

Można to zrobić dzięki temu, że będziemy…

Można to zrobić dzięki temu, że będziemy mieli odpowiednio przygotowane CV. Curriculum Vitae to coś w rodzaju naszego życiorysu, jednak od strony zawodowej. Wymienione tam mamy wszelkie informacje, które dotyczą naszego wykształcenia czy doświadczenia zawodowego. Jednak błędem jest umieszczanie wszelkich możliwych informacji. To najczęściej popełniany błąd, który sprawia, że nasza aplikacja jest odrzucana już na samym początku rekrutacji.

cv

Foto: cvmichalski.eu5.org

Osoba, która czyta CV ma zazwyczaj kilka sekund (link recrutizer.pl) na każdy dokument. Jeżeli natrafi na natłok informacji, w dodatku zapisanych tak, że nie da się szybko wyszczególnić ważnych informacji, możemy być niemal pewni, że takie CV zostanie automatycznie odrzucone. Jak więc należy sporządzić swoje CV. Należy to zrobić tak, aby znajdowały się tylko najbardziej istotne informacje ze względu na stanowisko, na jakie aplikujemy.

cv

Foto: cvstore.fr

Jeżeli szukamy pracy w różnych branżach powinniśmy przygotować dla nich oddzielne CV. Dzięki temu każdy pracodawca dostanie dokument z takimi informacjami, które z pewnością go zainteresują. To zwiększa nasze szanse na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>