Kiedy mieszkamy w blokach to zazwyczaj wszystkie podstawowe media mamy dostarczane z sieci miejskiej. To naprawdę bardzo wygodne. Wystarczy jedynie regularnie opłacać rachunki za te media, które na pewno nie będą bardzo wysokie. Mieszkając w domku jednorodzinnym część z tych mediów musimy sobie zapewnić samodzielnie.
Oczywiście posiadanie domku jednorodzinnego to ogromna przyjemność i bardzo dużo osób chce się urwać z miejskiego hałasu i wyprowadzić się gdzieś na przedmieścia.


podgrzewacz wody

Foto: images01.olx.pl

Na pewno bardzo ważnym problemem jest ciepła…

Na pewno bardzo ważnym problemem jest ciepła woda. Zazwyczaj dostajemy przyłącze do zimnej wody z wodociągu i ciepłą musimy sobie zapewnić na własną rękę. Najczęściej rozwiązuje się to poprzez zwykły bojler. Taki bojer to po prostu sporych rozmiarów pojemnik z elektryczną grzałką. Woda w bojlerze jest nagrzewana do ustawionej temperatury i później jest rozprowadzana po całym domu. Bojlery mogą być także gazowe w zależności od potrzeb. Na pewno jednak takie rozwiązanie do tanich nie należy. Koszty ogrzewania wody w bojlerze są tym większe im większy bojler oraz większe zapotrzebowanie na wodę ciepłą. Zimą z kolei można trochę zaoszczędzić jeśli mamy kotły centralnego ogrzewania. Woda wykorzystywana w systemie CO może także służyć jako ciepła woda do gospodarstwa domowego.

podgrzewacze wody

Foto: www.drawar.com.pl

Podgrzewacze wody są doskonałe w przypadku niewielkiego…

Podgrzewacze wody są doskonałe w przypadku niewielkiego zużycia ciepłej wody. Na przykład będzie to idealne rozwiązanie do domków letniskowych. Taki podgrzewacz uruchamia się jedynie wtedy, gdy korzystamy z wody i na bieżąco podgrzewa zimną wodę płynącą z kranu.

podgrzewacze wody

Foto: instalacjebudowlane.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>