Ciągły postęp technologiczny przynosi coraz to nowe możliwości, które do niedawna nie były jeszcze osiągalne. Szczególnie duże zastosowanie w nowoczesnych technologiach ma laser. Takim przykładem jest dalmierz laserowy, czyli urządzenie umożliwiające dokonanie pomiaru odległości bez potrzeby jej pokonywania.
Dalmierze laserowe emitują niewidzialne promienie energii, które są odbijane od obiektu i trafiają z powrotem do urządzenia.Elektronika i system komputerowy kalkulują odległość…

Elektronika i system komputerowy kalkulują odległość poprzez pomiar czasu potrzebnego na przebycie drogi promienia lasera z dalmierza laserowego do obiektu i z powrotem. Obecnie te popularne laserowe przyrządy do mierzenia odległości używane są w geodezji, w technikach wojskowych, w nawigacji, w badaniach astronomicznych, w fotografice i w budownictwie. Szczególnie przydatne są w na placach budów i podczas prac remontowych. Dzięki ich zastosowaniu pomiar może wykonać jedna osoba.


Dodatkowo zrobi to szybciej niż poprzednio kilku…

Dodatkowo zrobi to szybciej niż poprzednio kilku robotników, oraz dokładniej. Dalmierz laserowy pozwala mierzyć trudno dostępne obiekty np. bardzo wysokie ściany bez potrzeby wchodzenia na nie. Równie doskonale sprawdza się podczas prac w ciemnych pomieszczeniach, np. tam gdzie jeszcze nie zainstalowano jeszcze oświetlenia.

laserowe leczenie żylaków

Foto: www.medi-clinique.pl

Polecam także stronę: junkers.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>