W Polsce enrgia elektryczna jest pozyskiwana poprzez spalanie węgla kamiennego. Nie jest to bardzo ekologiczny sposób, a poza tym trzeba brać pod uwagę fakt, że pokłady węgla kiedyś się skończą. Co wówczas. polska musi już wcześniej zapewnić sobie bardziej ekologiczne źródło energii. Dobrym pomysłem mogą być małe elektrownie wiatrowe.


Dotyczy to w szczególności małych…

Dotyczy to w szczególności małych miejscowości i wsi.
Co mogą nam dać małe elektrownie wiatrowe. Przede wszystkim sprawiają, że pozyskujemy energię ze źródeł odnawialnych, jakim bez wątpienia jest wiatr. Wiatr będzie wiać zawsze. Są rejony, gdzie wieje bardziej i jest to sytuacja stała, która nie zmienia sie od wielu lat. Na takich terenach można stawiać małe elektrownie wiatrowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie zasilic w prąd dowolną ilość budynków. Wszystko tylko polega na tym, ile takich systemów powstanie.

Małe elektrownie wiatrowe warto stawiać w okolicach…

Małe elektrownie wiatrowe warto stawiać w okolicach nadmorskich, gdzie wiatr wieje od morza i jest dużo silniejszy. Przykładem jest Holandia, gdzie ilość tego typu elektrowni wiatrowych jest bardzo duża. Małe elektrownie wiatrowe, to na pewno spory wydatek dla państwa, gmin i powiatów. Jednak trzeba po mału inwestować w coś takiego, póki nie będzie za późno.

owoce morza

Foto: pixabay.com

Chcesz więcej informacji? Zobacz koniecznie tę stronę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.