Nasz kraj położony jest w takiej szerokości geograficznej, że mamy zarówno upalne lata jak i mroźne zimy. Dlatego też budynki, które są wznoszone w Polsce to zazwyczaj murowane budynki z termoizolacją. Dzięki temu można zatrzymać większość ciepła w domu. Jednak potrzebne jest do tego ogrzewanie.W większości domów mamy do…

W większości domów mamy do czynienia z centralnym ogrzewaniem.
Polega to na tym, że mamy jeden piec, który dystrybuuje ciepło do wszystkich pomieszczeń. Z reguły realizowane jest to w ten sposób, że mamy jeden piec w kotłowni i całą instalację centralnego ogrzewania. W jej skład wchodzą rury i grzejniki rozmieszczone w każdym pomieszczeniu. Do grzejników wędruje ciepła woda z pieca, tym samym utrzymując ciepło w całym domu.

Instalacja centralnego ogrzewania składa się więc z pieca, rur i grzejników. Kotły Co mogą być opalane różnym paliwem. Główny podział to paliwa stałe i płynne. Paliwa stałe to najbardziej popularne paliwa jak węgiel czy miał. Są one stosunkowo tanie, jednak opalanie nimi powoduje pewne trudności i niedogodności. Przede wszystkim trzeba dbać o dostawy węgla, a także problematyczne może być stałe dokładanie i pilnowanie płomienia.

instalacja centralnego ogrzewania – galeria

http://www.junkers.pl/pl/pl/porady_1/na_skroty_1/odpowiedzi_1/instalacja-urzadzen.html

Foto: www.tanieremontowanie.pl

centralne ogrzewanie instalacja

Foto: imageshotfrogpl.blob.core.windows.net

Innym rodzajem są paliwa płynne jak gaz czy olej opałowy. Przewagą tego rodzaju jest to, że możemy zakupić piec, który będzie sterowany przez układ komputerowy. Dzięki temu możemy ustalić daną temperaturę na piecu czy też we wnętrzu, a sterownik będzie sam kontrolował ilość paliwa, które będzie dostarczane. Jest to bardzo wygodny sposób, jednak nieco droższy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>