Utrzymanie domu czy mieszkania kosztuje miesięcznie bardzo dużo pieniędzy. Czynsz, woda, prąd, gaz, śmieci i tak dalej, lista może ciągnąć się w nieskończoność, a wszystko to z jednej lub dwóch pensji. Istnieje duże ryzyko, że na opłacenie wszystkiego i zaoszczędzenie pieniędzy na przyjemności może zabraknąć. Warto więc pomyśleć jak zredukować koszty stałe, żeby więcej zostało nam na życie.
Zapewne niewiele da się zrobić w kwestii czynszu, gdyż ten jest ustalany z góry.Podobnie sytuacja wygląda z opłatami…

Podobnie sytuacja wygląda z opłatami za śmieci czy korzystanie z windy. Ale możemy spróbować zmniejszyć zużycie prądu i wody, co pozwoli nam na pewne oszczędności. Gaszenie światła po wyjściu z pokoju, wyłączenie na noc komputera, wyłączenie na noc światełek dekoracyjnych to sposoby na prąd, natomiast dokładne zakręcanie kranu czy prysznic zamiast kąpieli to podstawowe sposoby na zmniejszenie zużycia wody. Można jeszcze zaoszczędzić na różnych cenach produktów. Cena wody gorącej i zimnmej różni się znacząco, dlaczego więc nie zacząć korzystać wyłącznie z zimnej wody. Zainstalowanie przepływowego podgrzewacza wody (sprawdź junkers.pl) nie zajmuje wiele czasu.

przepływowe podgrzewacze wody

Foto: www.ogrzewaniebalsa.pl

przepływowe podgrzewacze wody

Foto: informatorbudownictwa.pl

Pobiera on stosunkowo niewiele prądu w trakcie…

Pobiera on stosunkowo niewiele prądu w trakcie pracy, a woda z kranu leci tak samo ciepła jak ta dostarczana z sieci wodociągów. Prąd do pracy pobierany jest wyłącznie w trakcie samego korzystania, więc nie ma również strat na trybie oczekiwania. Być może zaoszczędzone w ten sposób pieniądze nie stanowią olbrzymiej sumy w miesięcznym budżecie, ale jeśli przyjrzeć się problemowi z szerszej perspektywy to każde 5 złotych zaoszczędzone miesięcznie daje nam kwotę 60 zł na koniec roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>